O nas

Pracownia literacko-artystyczna „Herbatka u Heleny” powstała w 2015 roku, aby zebrać w jedno i skonkretyzować wszystkie pola działalności jej założycielki. Zgodnie z nazwą, pracownia koncentruje się na dwóch rodzajach aktywności. Część literacka skupia się wokół Niepoważnego Portalu Około literackiego i nastawiona jest na propagowanie pisania jako sposobu na samorealizację i spędzanie wolnego czasu oraz na promowanie jednostek uzdolnionych w tym temacie.W części artystycznej powstaje ręcznie tworzona biżuteria oraz kubeczki z autorskimi grafikami, wszystko podyktowane miłością do stylu epoki wiktoriańskiej, z dużymi naleciałościami gotyckiego mroku. W skład pracowni wchodzą:

Niepoważny Portal Okołoliteracki

Niepoważny Portal Okołoliteracki „Herbatka u Heleny” powstał w 2012 roku i od niego wszystko się zaczęło. Zamierzeniem jego twórczyni było stworzenie miejsca dla osób które lubią pisać, lubią o literaturze rozmawiać, a także dobrze bawić się w gronie sobie podobnych.
Głównym celem portalu jest publikowanie tekstów z gatunku prozy i poezji. Swoich sił może spróbować absolutnie każdy zarejestrowany użytkownik, niezależnie od stażu, doświadczenia, dorobku lub jego braku. Publikujący mogą przy tym skorzystać z funkcji „recenzji”, która daje pewność, że na temat utworu wypowiedzą się trochę bardziej doświadczeni koledzy po piórze. Teksty, które spotkają się z uznaniem recenzentów są potem promowane zarówno na stronie, jak i w miesięczniku „Herbasencja”, a często także uwzględniane w oficjalnych publikacjach naszego wydawnictwa.Dla osób, które wolą tylko poczytać Herbatka oferuje wstępnie wyselekcjonowane teksty, a także  nieocenioną możliwość przedyskutowania tekstu z samym autorem oraz kibicowania mu w rozwoju i przyszłej karierze.

Wydawnictwo

Wydawnictwo „Herbatka u Heleny” specjalizuje się w wydawaniu darmowych ebooków, których celem jest promowanie dobrze zapowiadających się autorów i umożliwienie im kontaktu z szerszą publicznością. Flagowym produktem są tu „Tea Booki”, stanowiące zbiory najwyżej ocenionych tekstów z poszczególnych lat. Wydawnictwo jest nierozerwalnie połączone z Niepoważnym Portalem Literackim i jedyny sposób, aby zostać uwzględnionym jako autor, to poddać teksty ocenie naszych recenzentów, po wcześniejszej rejestracji.

Miesięcznik "Herbasencja"

E-zin „Herbasencja” towarzyszy Niepoważnemu Portalowi Literackiemu od drugiego miesiąca jego istnienia. Zadaniem miesięcznika jest promowanie najlepszych Herbatkowych autorów „na zewnątrz”, więc w każdym numerze publikowane są teksty najwyżej ocenione przez recenzentów oraz teksty konkursowe, okresowo także recenzje.Miesięcznik jest darmowy, dostępny w formatach pdf, epub i mobi.

Pracownia rękodzieła

Zaczęło się od projektowania gadżetów reklamowych dla Niepoważnego Portalu Okołoliterackiego, a obecnie pracownia rękodzieła jest dominującą częścią Herbatki u Heleny. Działa na dwóch frontach: kubeczkowym oraz biżuteryjnym. Oba ukierunkowane są na produkty w stylu gothic i retro, z radością nawiązują do epoki wiktoriańskiej i zahaczają o tematykę steampunk.  Wśród ulubionych inspiracji pierwsze miejsce zajmuje „Alicja w Krainie Czarów” oraz stylistyka filmów Tima Burtona, z „Beetlejuice” na czele.

Kontakt

Adres do korespondencji:

Pracownia literacko-artystyczna
„Herbatka u Heleny”
Agata Sienkiewicz
ul. Główna 1
Piotrowice
55-311 Kostomłoty

Tel. 696-097-576
Mail: helenachaos@o2.pl

NIP: 9281829828
REGON: 360968300